Rozwód

Moja Kancelaria Adwokacka zajmuje się w głównej mierze prowadzeniem spraw o rozwód.

Rozwód jest bardzo przykrym zdarzeniem w życiu człowieka, ale także z rozstania się małżonków wynikają określone bardzo istotne skutki zarówno faktyczne jak i prawne dotyczące samych małżonków, małoletnich dzieci, majątku dorobkowego / domu / mieszkania.

© Corgarashu - Fotolia.com

Czasem także trzeba równolegle prowadzić sprawę karną dotyczącą znęcania się nad współmałżonkiem lub rodziną. Oby było jak najmniej takich sytuacji ale niestety zdarzają się.
Jestem przekonana na podstawie mojego doświadczenia zawodowego, iż jeżeli w małżeństwie dochodzi do takich sytuacji, które mogą skutkować rozwodem czy separacją należy zwrócić się w pierwszej kolejności o poradę prawną do doświadczonego adwokata, który specjalizuje się w tych sprawach.

Rozwód jak większość ludzi się orientuje może być różny - Sąd może orzekać o winie małżonków, może także być przeprowadzony bez orzekania o winie. Ja pomagam także moim Klientom ocenić materiał dowodowy, którym dysponuje, a który mógłby przekonać Sąd do naszych racji.

Jest absolutnie pożądane aby także w późniejszym czasie już przed Sądem w trakcie sprawy był z nami adwokat. Pozwoli to na uniknięcie błędów prawnych i błędów w ocenie sytuacji, które mogą mieć dla nas przykre konsekwencje. Byłam świadkiem wielu takich sytuacji, gdy osoby zwracały się o pomoc do prawnika już gdy sprawa podążała w złym dla nich kierunku i zapadały przed Sądem różne niekorzystne decyzje. Często ludziom wydaje się, iż w dobie internetu wystarczy znaleźć odpowiedni "wzór" i damy sobie radę sami. Ale w większości wypadków tak nie jest.

Wydaje się także, iż wsparcie psychologiczne jakie otrzymuje się od profesjonalnego pełnomocnika jest również bardzo ważne. Ja jestem zawsze do dyspozycji moich Klientów, którzy w trakcie prowadzonej sprawy w Sądzie mogą do mnie zadzwonić i poradzić się w wielu sprawach bo przecież czasami sytuacja jest dynamiczna i musimy na bieżąco podejmować takie czy inne decyzje. Na pewno oprócz doświadczenia prawnego mam już także doświadczenie psychologiczne pozwalające na pomoc. Zajmuję się także mediacjami, które czasem pozwalają uniknąć procesu lub sprawić aby proces sądowy był znacznie krótszy. Strony wiele spraw mogą bowiem ustalić między sobą i zaproponować Sądowi stosowne rozwiązanie. Korzystna czasem okazuje się również mediacja sądowa - omawiam zawsze to z Klientem i decydujemy czy Klient chce w takiej mediacji uczestniczyć.