Usługi adwokackie

Moja kancelaria adwokacka specjalizuje się w obszarach: prawo rodzinne, prawo opiekuńcze oraz prawo cywilne. Usługi adwokackie, które świadczę jako adwokat o wieloletnim doświadczeniu zawodowym, to profesjonalna i kompleksowa pomoc prawna. Prowadzę sprawy cywilne i karne związane z życiem oraz bytem rodziny. Zapewniam kompleksowe wsparcie w sprawach m.in. o rozwód, separację, alimenty, władzę rodzicielską, podział majątku, spadki, darowizny oraz odszkodowania (np. od ubezpieczycieli, za niewłaściwe leczenie, za błędy lekarskie).

Rozwód

Rozwód * Kancelaria adwokacka * Usługi adwokackie * Adwokat Marta Pendzej * Kraków

Podczas prowadzenia spraw rozwodowych zajmuję się wszystkimi faktycznymi oraz prawnymi zagadnieniami dotyczącymi małżonków, ich małoletnich dzieci oraz ich wspólnego majątku dorobkowego.

Separacja

Separacja * Kancelaria adwokacka * Usługi adwokackie * Adwokat Marta Pendzej

Udzielam wsparcia również tym małżonkom, którzy z różnych powodów (np. pobudki religijne, ciężka choroba jednej z osób, wspólne wychowywanie małoletnich dzieci) decydują się na separację zamiast rozwodu.

Alimenty

Alimenty * Kancelaria adwokacka * Usługi adwokackie * Adwokat Marta Pendzej

Prowadzę sprawy o alimenty na dzieci lub na współmałżonka, a także sprawy o przyczynianie się do kosztów utrzymania rodziny. Pomagam w egzekucji alimentów, gdy osoba zobowiązana przebywa za granicą.

Władza rodzicielska

Władza rodzicielska * Kancelaria adwokacka * Usługi adwokackie * Adwokat Marta Pendzej

Sprawy związane z ustaleniem władzy rodzicielskiej oraz dotyczące kontaktów z dziećmi prowadzę zarówno w trakcie postępowań o rozwód albo separację, jak również podczas osobnych postępowań sądowych.

Podział majątku

Podział majątku * Kancelaria adwokacka * Usługi adwokackie * Adwokat Marta Pendzej

Pomagam przeprowadzić podział majątku jako element postępowania rozwodowego lub separacyjnego, a także podczas trwania małżeństwa, za zgodą obu stron, w obecności zaufanego notariusza.

Inne sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne * Kancelaria adwokacka * Usługi adwokackie * Adwokat Marta Pendzej

Prowadzę sprawy cywilne dotyczące bytu oraz życia rodziny (m.in. spadki, darowizny, odszkodowania), a także sprawy karne związane z rodziną (np. o znęcanie się nad współmałżonkiem albo nad dziećmi).